Kobzarenko.com.ua » Інноваційні розробки та новинки » Перевірено – в 3 рази дешевше за газ!

Перевірено – в 3 рази дешевше за газ!









Альтернативні джерела енергії – шлях до багатства чи до банкрутства? Дане питання оговорюється в Україні вже не перший рік. Песимісти активно відстоюють свою позицію твердо заявляючи, що це лише завищені дані і економічного ефекту від альтернативних джерел енергії немає. Оптимісти та активісти енергетичної незалежності навпаки відстоюють свою позицію заявляючи що за цим майбутнє. Але є й такі які просто беруть і впроваджують альтернативні джерела енергії не зважаючи на будь-які ризики.

Завод Кобзаренка не остався осторонь цієї проблеми і вже не перший рік пропагує альтернативні джерела енергії  такі як опалення приміщень соломою та сушіння зерна на щепі. І щоб переконати песимістів та дати поштовх оптимістам власноруч, на своєму підприємстві Кобзаренко Агро, в 2017 році, встановили та запустили зернову сушарку на щепі і пропонуємо ознайомитися кожного з отриманими результатами. 

Для впровадження даного проекту було задіяно обладнання:

  • сушарка карлівського заводу КМЗ об’ємом 17м3;
  • котел з реактором на щепі з активним полом компанії BUDKOT (Польща) потужністю 2,5 МВт;
  • теплообміник та подаюча лінія для зерна із застосуванням наземного бункера БНП-12 “Ковчег” виробництва Заводу Кобзаренка.
  • Сумарна потужність електродвигунів на всіх лініях 75 кВт.

Показники роботи сушарки:

  • За одну добу здійснювалось сушіння 200 т кукурудзи, вологістю 25%, сушіння проводилось до показника вологості 14%;
  • Затрати щепи за добу склали 90 мпри вологості щепи до 20%, щепа з м’яких порід дерев;
  • Собівартість щепи власного виробництва складає 150 грн/м3.;

Погодні умови при сушінні:

  • Температура повітря 0…+5 °С ;
  • Відносна вологість повітря 90-97%;
  • Через день були опади у виглядімокрого снігу та дощу;

Витрати палива для зняття одного т/% вологи:

90 м(затрати за добу щепи) / 200 т (просушено зерна за  добу)= 0,45 м3 (затрати щепи на одну тону для доведення її до показника вологості до 14%)

Витрата щепи на зняття 1 т/% складає 0,45 м3/11% = 0,0409 м3

Витрата щепи в гривневому еквіваленті для зняття 1 т/% складає 0,0409 м3 х 150 грн/м3 = 6,14 грн.

Витрати електроенергії для зняття одного т/% вологи:

За добу витрати електроенергії в гривневому еквіваленті складають 2520 грн.

Витрати для зняття 1 т/% складають 2520/200/11 = 1,15 грн

Витрати на заробітну плату для зняття 1 т/%:

На сушці працювало 3 працівника (оператор сушки, оператор теплового котла, тракторист). Заробітна плата за добу на 2 зміни складала 5860 грн., що в перерахунку затрати на зниження вологості на 1,0 тонно-відсоток тобто, складає 2,7 грн .

Загальна вартість всіх витрат для зняття 1т/% = 6,14 грн (вартість щепи) + 1,15 грн вартість електроенергії + 2,7 грн (витрати на заробітну плату) = 9,99 грн

Якщо порівнювати з вартістю сушіння зерна на елеваторі то сушіння щепою обійдеться в 5 разів дешевше, елеватор для зняття 1 т/% бере 46,98 грн.

Назва палива

Щепа

Газ

Дизель

Вартість необхідна для зняття 1 т/%, грн.

6,14

14

39

З таблиці порівняння видно, що використання щепи як палива в 2,3 рази дешевше ніж газ та в 6,3 рази дешевше ніж дизель. Якщо ж порахувати всі затрати які йдуть на 1 т/%  сушіння на газу то вони складатимуть 14 грн (вартість газу) + 3 грн ( зарплата двом операторам  та вартість електроенергії) = 17 грн. і це в 1,7 рази дорожче ніж сушіння на щепі.

Котел «Budkot» має слідуючий принцип роботи: чугунні колосники рухаються як транспортер по колу і рівномірним шаром в 20 см шириною 100 см безперервно подають щепу в камеру згоряння. Камера згоряння зроблена з жаростійкого бетону і має температуру горіння 1000-1100 °С. При цій температурі щепа, яка безперебійно подається на рухомих колосниках – самозагорається і проходячи на колосниках 1-1,5 метри повністю згорає. Далі рухаючись, колосники скидають попіл і повертаються по кругу в початкове положення, продуваються холодним повітрям і охолоджуться.

До речі, щепа при 1000 °С згорянн язовсім не дає диму і візуально складається враження, що сушилка не працює. Відсутність диму дозволяє встановлювати сушарку в межах населеного пункту. З практики цього року  можемо твердо заявити, що щепа виготовлена з невеликих гілок має меншу калорійність ніж щепа виготовлена з великих гілок та дерев. Також за тепловіддачею суха щепа набагато краще горить, підмокша щепа від опадів понижає температуру в реакторі і досить довго горить.

Котли «Budkot» досить мобільні при ширині 3 метри, висоті 3 м та довжині двох секцій 12-15 м встановлюються за 2 дні, легко демонтуються та перевозяться.

 

Вивантаження зерна стрічковим транспортером - інновація від Заводу Кобзаренка!
Продуктивність 100 т/год.

Використання стрічкового транспортера по відношенню до норії забезпечує:

  1. Безперервний процес сушіння зерна завдяки високій продуктивності вивантаження з бункеру;
  2. Зручне завантаження автомобілів та інших транспортних засобів;
  3. Економія в 110 000 грн. (встановлення норієвих механізмів вивантаження зерна коштує в рази більше, чим стрічковий транспортер).