РЗС-11





Мобільна розчинно-заправочна станція засобів захисту рослин та рідких добрив РЗС-11

Технічні характеристики 

 

РЗС-11(2)

Кількість секцій, шт.

2

Товщина металу, мм

4

Застосування

робочий розчин

Об'єм, м3

1+10

Діаметр, мм

1 600

Кількість осей

2

Розмір коліс

425/70 R18

 

Особливості конструкції РЗС-11(2): цистерна, об’ємом 11 м3, яка складається з секцій 10+1 м3, виготовлена з нержавіючого сталі. За допомогою відцентрового насоса з гідроприводом закачує об’єм води необхідний для робочої зміни оприскувача (оприскувачів) з водойми, глибиною до 5 м., або з великих цистерн (60 м3). Фільтрація води, що закачується, забезпечується двома всмоктувальними фільтрами 3’’.

 

Якщо при перевірці води на вміст солей і кислот виявлено відхилення, то в хімічний змішувач (об’єм 70-100 л.), який розташований на цистерні додаємо ад’юванти, які готують воду до оптимального хімічного складу.

Засоби захисту рослин (ЗЗР) з малих каністр заливаємо, або з великих фляг всмоктуємо в хімічний змішувач розраховуючи кількість ЗЗР на денну норму оприскувача. Системою трьохходових кранів мобільну станцію переключаємо на режим перемішування (агітація), оснований на переміщення підготовленої води з цистерни через хімічний змішувач і подачею на вісім інжекторних мішалок, розташованих в резервуарі.

 

Увага! Для ідеального приготування робочого розчину процес агітації потрібно проводити не менше однієї години! При розмішуванні менше 1 години 20% діючої речовини ЗЗР не дає ефекту.

Перемішування розчину можна здійснювати при транспортуванні до оприскувачів у поле.

Заправка оприскувача забезпечується тим же відцентровим насосом за допомогою шланга через швидкороз’ємне євроз’єднання, на кінці якого розташований зворотний клапан, який унеможливлює вилив залишків ядохімікатів з шлангу після заправки.

Якщо в оприскувачі (на краю поля) є залишок розчину, який недостатній для проходження повного гону, то ми доливаємо з заправника просто до повного оприскувача (без заправника потрібно доливати воду, перераховувати кількість гербіцидів).

Заправка оприскувача займає 5-10 хвилин (без нього – більше години). Облік кількості рідини забезпечується лічильником, який встановлено після насоса.

Після закінчення обприскування, омиваємо заправник технічною водою, яка знаходиться в окремому відсіку 1 м3, через 4 омивачі, що розташовані у верхній частині 11-ти кубового резервуару.

Переваги використання мобільної розчинно-заправочної станції РЗС-11:

1. Зменшення впливу людського фактору:

а) заправка на складі ЗЗР (раз на день) унеможливлює крадіжку;

б) при залученні (як правило) для допоміжний робіт при внесенні ЗЗР малокваліфікованих працівників унеможливлює помилку в нормі препарату, так як розчин готовиться 1 раз в день під наглядом спеціаліста;

2. Збільшення площі обробленої за зміну до 70%

При 6-годинній зміні оприскувача робить три заправки (одна година роботи, одна година заправка). При 10-хвилинній заправці оброблена площа збільшується на 70%.

3. Економічний ефект

Розмішування робочого розчину дві години дає 100% використання діючої речовини. За рахунок цього до 30% відпадає потреба в повторному обприскуванні, що тягне за собою логістику та додаткові витрати робочого часу.

4. Екологічний ефект

Пуста тара з-під ЗЗР не розливається по лісо полосах і при її транспортуванні не обливаються кузова автомобіля.

5. Дозвільний ефект

Відсутність необхідності отриманих дозвільних документів санстанції, екологічної служби та проектантів, як для стаціонарних розчинних вузлів.

6. Зручність використання

Можливість приготування складних розчинів з додаванням ад’ювантів та повним контролем за рН середовищем та вмістом солей.

7. Практичність

При доливці напівпустого оприскувача немає необхідності в перерахунку % ЗЗР, що унеможливлює похибку.

8. Технологічний і агрохімічний супровід

ТОВ «Завод Кобзаренка» надає консультації по питаннях:

- Змішування ЗЗР;

- Вибору ад’ювантів;

- Вибору форсунок оприскувача.

9. Економія на логістиці

Правильний вибір форсунок, ад’ювантів, хороша підготовка розчину дає можливість зменшити використання до 100 л/га.

Повна окупність за один сезон.