Kobzarenko.com.ua » Технології » Не кидай дрова на вітер

Не кидай дрова на вітер
Отже щепа. Звідки взялася ідея опалення на щепі?

Міжнародна торгівля дає змогу відвідувати Європейські країни. Мене вразив чіткий розрахунок німців та жага економити на всьому в кожній сфері, де це можливо. Якщо опалення – то щепа, якщо електроенергія – то вітрова. Ніякого газу, ніяких ТЕЦ.

 

Не перший раз від Вас чую про декілька кратну вигоду щепи порівняно з газом. Чи можете Ви підтвердити свої слова цифрами?

Я приведу розрахунки, які не є комерційною таємницею, кожен читач може відчути себе на мить енергетиком. Кожну цифру можна перевірити в мережі, або за довідниками.

Отже почнемо з кількості теплоти, тобто калорійності кубометру газу та щепи. Відповідно до ГОСТ 5542-87 калорійність газу складає 7600 ккал/куб. Калорійність щепи при 20% вологості складає 770 000ккал/куб. 1 куб щепи важить близько 220кг у порівнянні з вагою газу 72мг.

Станом на 10.02.17 ціна на газ становить 10.87 грн/куб, а на щепу 0.90грн/кг що дає близько 200грн/куб.

Потрібно зауважити, що газ самостійно добувати Вам ніхто не дасть, а щепу, за дозволу сільради, заготовляти не складає проблем відповідно до постанов кабміну №1045 від 2006р. та №724 від 2007р. Тому ціна на щепу є собівартістю, яка враховує закупівлю відповідного обладнання.

Тепер маючи вихідні дані, можна перейти до розрахунку економічності. Згадаємо фізику 7го класу, а саме, для нагріву 1 літру води на 1* С потрібно затратити 1 ккал. Для простоти далі зведемо все в таблицю та розглянемо економію на прикладі сушіння зерна.

Розрахунки по щепіРозрахунки по щепі

Отримуємо 7 разову економію відносно газу, та 8 разову економію відносно дизельного палива!

А тепер повернемось в реалії буття, в Україні відсутній підрозділ який регулює якість газу. Що в свою чергу дає можливість спекуляції та розбавлення газу повітрям. Згідно порталу argument.ua заміряна калорійність українського газу становить 5800-6100 ккал/куб, і ціна як Ви розумієте, залишається тою ж. 

А за якість щепи Ви можете відповідати самі.

 

Ви сказали про погодження з сільрадою, але чи не спонукає така співпраця до хабарництва?

Хабарництво в країні це пухлина на совісті громадян. Але очищення лісосмуг та доріг від небезпечно нависаючих гілок це послуга саме сільрадам. Села отримують чисті дороги без «тунелів кохання», а громадянин, який зрозумів наскільки вигідною є щепа, отримує безкоштовну сировину.

 

Чи дійсно Ви вірите в можливість всеукраїнської реформи переходу від газу до щепи? На мою думку, це важко підйомний проект.

Знаєте що спільне в успішних людей Нікола Тесла, Генрі Форд, Стів Джобс, Алан Маск? Всі вони мрійники, які вірили в свою ідею попри все «не вийде», «не можливо». Вони були впевнені в вірності свого напрямку і працювали вкладаючи всі свої сили не сподіваючись на підтримку політиків. І де тепер ті політики? Чи майорять їх імена серед брендів Ford, Aplle? В історії залишаються мрійники, які йшли вперед. 

 

7 разів вигоди… Якщо читач захоче зайнятись енергетичною щепою, що потрібно робити?

Все досить просто, потрібно 4 кроки.

 

ЗАГОТІВЛЯ

По-перше потрібно заготовити щепу. Чудово те, що очищаючи дороги та лісо-полоси від гілок, ви отримаєте сировину для опалювання, а мешканці сіл – чисті дороги, які будуть висихати під дією сонця, а отже менше розбиватися.

 

ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Для перевезення можна використовувати здвижні причепи АТЛАНТ виробництва "Завод Кобзаренка", якщо щепа зберігається в приміщенні з невисокими стелями. Чи самоскидні причепи у випадку зберігання просто неба. 

 

СУШІННЯ

Одразу після зрізання гілок палити ними не можна. Заміри вологоміром показують 60-80% вологості щойно подрібненої щепи. Самі розумієте, на 100кг щепи в ній знаходиться 80кг води. Як відомо, вода не горить. Щойно накиданий кагат щепи парує як в бані, температура в середині досягає 60*С

 

ОПАЛЕННЯ

Для опалення використовуються щепові котли потужністю до 5МВт з теплообмінником.