Kobzarenko.com.ua » Технології » Технологія зберігання зерна, кукурудзи до 18 місяців

Технологія зберігання зерна, кукурудзи до 18 місяців
Технологія зберігання зернових культур в полімерних рукавах ґрунтується на принципі герметичного зберігання. Герметичне зберігання – це усунення кисню в мішку для дезактивації комах, шкідників і грибків. Під час респіраторних процесів мікроорганізмами споживається кисень (О2) і виробляється вуглекислий газ (СО2). Внаслідок цього мікроклімат всередині полімерного мішка змінюється і стає несприятливим для розвитку шкідників. А оскільки герметичність мішка запобігає потраплянню повітря, цей ефект, обумовлений зміненою атмосферою з низьким вмістом кисню і високою концентрацією вуглекислого газу, гарантує збереження зерна протягом усього періоду зберігання.

Ця технологія прийшла з США і Канади, але отримала особливу популярність і удосконалювалася в Аргентині. Будь-який фермер, малий та великий сільгоспвиробник може собі дозволити використовувати цю технологію. Хоча вона, напевно, більш зручна для господарств площею до 1000 га, адже для того щоб зберігати врожай більших підприємств, знадобиться заповнити багато десятків, а то і сотні поліетиленових мішків.

Полімерні рукава виготовлені з тришарового поліетилену, кожен шар якого виконує певні і незалежні функції. Наприклад, верхній білий - максимально відбиває сонячне світло і теплове випромінювання. Наявність в складі плівки ультрафіолетових добавок перешкоджає впливу цього спектру променів на збережену продукцію. Внутрішні шари - чорні і рельєфні, що сприяє тривалості зберігання і служить додатковим захистом від атмосферних впливів.

Закладати в "рукав" можна будь-які зернові культури вологістю від 14 до 22%, залежно від виду. У ньому можна зберігати також сінаж всіх видів, силос, бобові та олійні культури. Відповідно, чим вище вологість, тим менший термін зберігання: при 18-20% через два місяці краще зерно з "рукавів" вивантажити. Зате кукурудзу при вологості 19% можна зберігати кілька місяців без втрати якості. Це особливо цінно в сезон збору "цариці полів", коли щоденно прибуває по кілька сотень або тисяч тонн вологого зерна і потрібно терміново щось вирішувати. Завдяки герметичності "рукавів" всередині них не заводяться комахи, зерно не пріє, не хворіє.

ПОСЛУГИ ПО ПАКУВАННЮ ЗЕРНА

ТОВ «Завод Кобзаренка» пропонує полімерні рукава українського та європейського виробництва, та надає в оренду техніку для пакування зерна, кукурудзи. Вартість зберігання 1 тонни зерна, за умови оренди зернопакувальної машини ЗПМ-180 становить лише 101 грн./т.

Для прикладу, середня вартість послуг елеваторів становить близько 200 грн./т: (приймання – до 20 грн./т, відвантаження – до 120, зберігання – близько 2 грн./т/добу).

Додайте до цього ще не відчутні відразу «дрібниці», на кшталт подвійного тарифу за роботу елеватора у вихідні та святкові дні, ще близько 1% так званих втрат, які начебто були на елеваторі – це природне зменшення й механічні втрати. Отже 200 грн./т, або ж 8 дол./т – це гарантований мінус із кишені аграрія, до того ж без урахування вартості сушіння й доробки зерна на сторонніх елеваторах під час приймання.

ПОЛІМЕРНІ РУКАВА У ПОДАРУНОК

Орендуючи зернопакувальну техніку заводу Кобзаренка, Вам навіть не потрібно додатково купувати полімерні рукава, оскільки за умови пакування від 400 тонн зерна в день, Ви отримуєте рукава безкоштовно! Місткість полімерного рукава 200 тонн. Довжина 60 м. Діаметр 2,7 м. Товщина 240 мікрон

Чому в світі давно використовують технологію зберігання зерна в рукавах?

  • висока якість одержуваних кормів;
  • низькі інвестиційні витрати;
  • мінімізація псування і висока продуктивність;
  • відсутність втрат сировини;
  • мобільність і гнучкість технології пакування;
  • ефективна експлуатація місць зберігання;
  • крім пшениці, в рукавах зберігається ячмінь, кукурудза, соя, соняшник і рапс;
  • немає необхідності в транспортуванні врожаю до елеватора;
  • економія витрат на будову стаціонарних зерносховищ;
  • продаж зерна на максимумі цін в будь-який час.

Ознайомитися з зернопакувальною технікою перейти>>>