Розкидачі мінеральних добрив

РМД-6
РМД-8
РМД-12
Візок до розкидача
Шасі до розкидача

ТОВ «Завод Кобзаренка» серійно виготовляє 5 моделей розкидачів мінеральних добрив (РМД) вантажопідйомністю 6, 8, 12, 16 та 20 т.


Маючи багаторічний практичний досвід в співробітництві з аграріями різних країн на заводі розроблено різні системи внесення під різні добрива й норми внесення, що є беззаперечною перевагою техніки заводу.
В 2017 році Завод Кобзаренка впевнено займає лідируючу позицію по продажу причіпних розкидачів міндобрив реалізувавши понад 50 одиниць.

Виходячи з великого вибору мінеральних добрив та їх різноманітність по фізичному, гранулометричному й хімічному складу пропонуємо наступну техніку:

1. Привід від колеса розкидача.


Транспортер приводиться в дію від протектора колеса. Гідроциліндр опускає металеве колесо, що копіює протектор і в такий спосіб приводить у рух транспортер. Ця система застосовується на двох моделях розкидачів мінеральних добрив РМД-6 та РМД-8;

2. Привід від ВВП трактора через карданний вал.


Застосовується при необхідності внесення великої кількості добрив (дефекату, вапна, гіпсу). Дана система внесення може бути встановлена на всі моделі розкидачів мінеральних добрив;

3. Привід від тормозного барабану.


На тормозному барабані встановлюється зірочка, яка при русі причепа, через ланцюгову передачу приводить транспортер. Встановлюється на дві моделі розкидачів міндобрив РМД-12 та РМД-20;

4. Гідравлічний привід управляється комп’ютером.


Повністю захищає від бруду та не залежить від погодних умов (слизькість, налипання бруду на колеса)
Електронна система управляє автономною гідравлічною системою трактора в залежності від заданої норми внесення міндобрива. Складається з оливної помпи (привід від ВВП трактора), бака для оливи, гідромотора та редуктора, який і приводить у дію транспортер. Встановлюється на міндобриво розкидачах РМД-12 та РМД-20.

Привід тарілок на всіх моделях розкидачів мінеральних добрив гідравлічний, через гідромотор та редуктори, які обертають тарілки. Швидкість обертання тарілок до 1000 об/хв. На розкидачі встановлюються тарілки Rauch з нержавіючої сталі діаметром 425 мм:
• S4 (ширина внесення до 24 м)
• S6 (ширина внесення до 36 м).
Обидві тарілки мають дві різні лопатки одна довша, інша коротша.

ТОВ «Завод Кобзаренка» перший з українських заводів почав виготовляти розкидачі добрив з точною системою внесення на 12 та 20 тонн (РМД-12, РМД-20). Дана система інтегрована в розкидач добрив і складається з:
• гідромашини (привід від ВВП трактора) з гідробаком;
• редуктора, який приводить в дію транспортер;
• гідравлічно регульована заслінка;
• нержавіючі тарілки Rauch (привід гідравлічний);
• вагової системи та комп’ютером Dinamica generale (Італія).

Принцип роботи даної системи простий, з налаштуванням її впорається навіть школяр – трактористу перед початком роботи необхідно лише ввести в програму норму внесення на 1 га та тип використовуваного міндобрива – і все. Швидкість руху трактора не впливає на дозування, комп’ютер це автоматично регулює. При зменшенні швидкості трактора комп’ютер автоматично зменшує подачу оливи на привід транспортера, після чого швидкість транспортера зменшується. І навпаки. Зміну швидкості руху комп’ютер відстежує через сенсорний датчик, що знаходиться на колесі причепа. Рівномірність внесення добрив також залежить від точки подачі міндобрива на тарілку, положення самої тарілки та її конструкції. Положення тарілок регулюється за допомогою рухомого кронштейна, який рухає тарілки вперед-назад від точки подачі.

«Завод Кобзаренка» виготовляє розкидачі як зі звичайної сталі, яка фарбується спеціальними полімерними фарбами, так із нержавіючої сталі. Усі розкидачі в базовій комплектації оснащені гумовим або металевим прутковим транспортером.
Прутковий транспортер дозволяє вносити не тільки гранульовані добрива, але й дефекат, гіпс, сухий курячий послід, а також пісок для посипання автодоріг при ожеледиці.
Гумовий шипований стрічковий транспортер запобігає ковзанню грудок злежаних міндобрив – роздрібнюючи їх шипами об заслінку. Тільки шипований стрічковий транспортер завдяки шипам здатен 100% витримувати норму внесення.

Окрім цього рама з шасі РМД-12 та РМД-20 універсальні, на неї можна встановити кузов перевантажувального бункера-накопичувача, бочку або звичайний самоскидний кузов, трансформувавши її без проблем в один із вищезгаданих агрегатів.

У лінійці розкидачів «Заводу Кобзаренка» є справжній гігант – розкидач мінеральних добрив на 20 т РМД-20. Який при підживлені пшениці 30 кг д. р. (100 кг фізичної маси) однією заправкою покриває 200 га. Великий об’єм та комп’ютер, який фіксує будь-яку зміну у вазі, унеможливлює крадіжки, а ще суттєво скорочує час заправки та період внесення. Цей розкидач оснащений широко-профільними шинами, що дозволяє їхати по полю, не прокладаючи колії.