Kobzarenko.com.ua » Історія ТОВ "Завод Кобзаренка"

Історія ТОВ "Завод Кобзаренка"

"Завод Кобзаренка" заснований у 1993 році, як українсько-німецьке товариство "Флігель", перейменовано в "Завод Кобзаренка" в 2008 році. 

 

Історія підприємства.

У 1993 році молодий агроном Анатолій Кобзаренко розпочав свій бізнес у виробництві садових тачок і візків у власному гаражі, де він був єдиним працівником у майбутньому підприємстві, яке стало лідером у галузі виробництва причіпної техніки.

У 2004 році компанія почала освоювати нову територію у місті Липова Долина, що знаходиться в Сумській області України. Ця експансія включала в себе перетворення радянських сховищ для зерна в сучасний виробничий цех з підйомним обладнанням. Розуміючи зростаючий попит на причіпну техніку, компанія розпочала амбіційний проект будівництва нових виробничих цехів загальною площею понад 15 000 квадратних метрів до 2016 року на 12-гектарній території.

У 2007 році компанія розпочала дослідження та розробку причіпної техніки, відкриваючи новий етап інновацій.

У 2013 році завод отримав сертифікат системи менеджменту якості ISO9001:2008, підкреслюючи свою зобов'язаність до якості та високих стандартів. Ця сертифікація регулярно оновлювалася.

У 2017 році компанія стратегічно розширила свою діяльність, придбавши завод, який спеціалізується на виробництві побутових вагончиків. Ця аквізиція спричинила фазову реконструкцію виробничих приміщень та будівництво нового цеху. До 2019 року компанія успішно розробила 6 000 квадратних метрів виробничих просторів у місті Ромни, Сумська область, Україна, з загальною площею 10 гектарів.

У 2020 році завдяки фінансуванню європейської програми було запущено виробничий цех із загальною площею 5 000 квадратних метрів з повним циклом виробництва в місті Клещув, Польща.

У 2023 році компанія ще більше розширила свої виробничі можливості в Польщі, збільшивши площу виробничих площ до 9 000 квадратних метрів та впровадивши сучасну лінію порошкового фарбування. Ця експансія також включала придбання додаткових 4,5 гектарів землі.

 

На сьогоднішній день "Завод Кобзаренка" - це сімейний бізнес, який продовжують діти Анатолія Кобзаренка, Дмитро та Марія. Група заводів має вражаючу загальну площу 40 000 квадратних метрів для виробництва та складування продукції, яка щоденно задовольняє потреби сільськогосподарського, комунального та логістичного секторів. В складі групи є власне земельне господарство на 300га, що дає можливість випробовувати новинки продукту в реальних умовах експлуатації.

 

Працiвники.

На 01 січня 2023 року на заводі числиться 966 робітників та інженерно-технічного персоналу, 110 призвані та за ними згідно закону залишається посада. Середня зарплата перевищує 17 тис. грн.

Налагоджено зручне та комфортне перевезення співробітників з довколишніх сіл та міст до території заводу.

 

Продукцiя.

На сьогодні "Завод Кобзаренка" виробник №1 тракторних причепів в Україні. Завод виготовляє:

 • 20 видів тракторних причепів; 

 • 4 види алюмінієвих автомобільних причепів

 • 9 видів перевантажувальних бункерів;

 • 20 видів цистерн для води, жижі та засобів захисту рослин;

 • 20 видів різноманітних шнеків;

 • завантажувачі/розвантажувачі вагонів;

 • причепи для перевезення тюків соломи;

 • зернопакувальне обладнання;

 • розкидачі міндобрив;

 • відвали, ковші та інше навісне обладнання.

За 2022 рік реалізовано клієнтам понад 1800 одиниць великогабаритної техніки, в т.ч. 545 перевантажувальних бункерів-накопичувачів, 420 зернопакувальних машин, 190 самоскидних причепів та ін.

 

Окрім техніки власного виробництва Завод Кобзаренка являється дилером на території України відомих світових брендів і пропонує:

 • жниварки Olimac Drago (Італія)

 • прес-підбирачі McHale (Ірландія)

 • подрібнювачі деревини Eschlböck Biber (Австрія)

 

Презентація техніки під час святкування 25-річного ювілею.
В 2023 році Завод Кобзаренка відзначив 30-ти річний ювілей. Під час святкування 25-річного ювілею 70 закордонних партнерів та більше 400 аграріїв з України стали свідками широкомасштабної програми, яка включала демонстрацію в полі понад 30 одиниць техніки переглянути відео>>>

 

Інвестиційна діяльність та міжнародне партнерство.

 • оновили котельню по вулиці Роменська. Маємо 1 мВт теплової енергії на всю територію
 • оновили систему опалення в головному офісі
 • утеплили цинковий склад
 • оновили стару кузню адаптувавши її під виробничий цех
 • будуємо приміщення під автоматичну укладку сендвічпанелі
 • запустили нову виробничу дільницю в Ромнах, оновивши кранбалки та будівлю в цілому
 • завершуємо будівництво цеху в Польщі, заклавши фундамент на початку лютого, ми вже маємо бетонований цех на кінець року
 • створили укріплені сховища для збільшення безпеки під час тривог
 • купили 4 генератори, загальною потужністю понад 1500кВт, щоб не залежати від відключень світла.

Все це спрямоване на покращення умов виробництва, захист співробітників та поліпшення якості сільськогосподарської техніки, що виготовляється на заводі.

 

В 2022 році заводом реалізовано продукції на суму 1,93 мільярд гривень, виконавши поставлений план на 100%. В свою чергу більше 150 млн гривень податків було сплачено до бюджету, підтвердивши, що саме "Завод Кобзаренка" є найбільшим платником податку регіону.

 

Співпрацюємо з міжнародними організаціями вирішуючи проблеми зі зберігання зерна в Україні. Так, спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об’єднаних Націй (ФАО) виготовили для аграріїв 315 одиниць зернопакувальної техніки; спільно з USAID – 60 одиниць техніки.

 

Виробнича діяльність.

Завод Кобзаренка має дві території в смт. Липова Долина, дві території в м. Ромни та територію заводу в Польщі, на яких побудовані виробничі цехи та складські комплекси.

В м. Ромни налагоджено виробництво побутових вагончиків на колесах перейти>>>

Польський завод «Kobzarenko Sp. z.o.o.» виготовляє техніку, а також працює як сервісний центр по запуску, технічному обслуговуванню, налагодженню техніки у країнах Європи та Польщі.

 

Новинки заводу 2022-23 року.

Проривом 2022 року стали 2 новинки – алюмінієвий напівпричеп щеповоз 90 м3 для перевезення щепи та перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-50 на гусеничному ходу. Останній, окрім України вже працює на полях Румунії.

Останні інженерні розробки, які вже пройшли випробування:

 • стрічковий транспортер СТ-22
 • розкидач піску РП-3
 • розкидач органічних добрив РОД-12
 • мобільний пересувний контейнер МПК-95
 • кантувальник (перекидач) контейнерів ТОР-20.

 

Детальний опис усіх новинок на сайті перейти>>>

 

Виставкова дiяльнiсть.

В зв'язку з воєнним положенням, з 2022 року в Україні майже не проводились виставкові заходи. До початку війни презентували техніку на виставці «Зернові Технології-2022» (Київ). Протягом 2022-23 років представляли техніку на виставках "КомунТех-2023" та "ComAutoTrans-2023", а також днях поля по Україні. За кордоном представляли власну техніку на міжнародних виставках - в Польщі («AgroShow»), Румунії («Indagra»), Данії («Agromek») та ін. Найбільш очікувана подія 2023 року - участь у найбільшій виставці Європи - Agritechnica (Ганновер, Німеччина).

 

Розширення ринкiв збуту.

На сьогодні ТОВ «Завод Кобзаренка» експортує техніку до 34 країн світу, маючи розгалужену дилерську мережу. Офіційний дилер забезпечує сертифіковану поставку техніки, огляд, введення в експлуатацію, подальший сервіс.

Зв’язатися з дилером у Вашій країні перейти >>>

 

Власний автопарк техніки.

Маючи власний автопарк в Україні – бiльше 30 одиниць рiзних транспортних засобів завод забезпечує швидку доставку продукції до клієнта та своєчасну поставку комплектуючих з України та Європи.

П’ять автомобілів польського підприємства можуть без перешкод  доставити техніку в будь-яку країну Європи без додаткових дозволів, які потрібні для автотранспорту ТОВ "Завод Кобзаренка" (Україна). Таким самим чином проходить поставка комплектуючих в Україну для виробництва сільськогосподарської техніки. До речі, автопарк польського підприємства на днях поповниться двома  новими автомобілями Mercedes Євро-6.

 

Надійність перевезення техніки досягається за рахунок ряду критеріїв:

 • сучасний автопарк
 • якісні кріплення техніки
 • професіоналізм водіїв

 

Сервісна служба. Запчастини

Завод Кобзаренка пропонує клієнтам техніку, використовуючи європейські комплектуючі відомих виробників (ADR Італія, Dinamica Generale Італія, Bondioli & Pavesi Італія, Scharmuller Австрія, Hypro США, Rauch, Німеччина, Pronar Польща, BKT Індія, Mitas Чехія та ін.) при цьому забезпечуючи вчасну поставку, ремонт і сервісне обслуговування.

В наявності на складі завжди в достатній кількості комплектуючі та запчастини.

Це дає змогу замовникам отримати високоякісне професійне гарантійне та післягарантійне обслуговування, оперативну діагностику, та в разі несправностей швидке їх усунення.

 

Попри всі труднощі, ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими постачальниками, замовниками, волонтерськими організаціями та урядом для того, щоб відновити довоєнні обсяги виробництва та наблизити перемогу, підтримуючи економіку України.